Форма і строк навчання: очна – 5 років, заочна – 5,5 років, друга вища освіта – 3 роки. У цей час на заочне відділення приймають тільки випускників духовних семінарій.
Випускники отримають кваліфікацію вищої професійної освіти – теолог-викладач. Видається диплом державного зразка. Програма навчання концентрує в собі багатовіковий європейський досвід вивчення теології як поєднання світської та духовної освіти у світських університетах, специфіку універсальної системи гуманітарних знань, пропонованих філософськими факультетами, і дає можливість застосовувати спеціальні соціально-психологічні навички як у релігійному, так і нерелігійному соціальному середовищі.
Навчальна програма містить у собі такий комплекс загальних і спеціальних дисциплін: історія релігій, релігійна філософія, наука і релігія, історія християнської Церкви, нові релігійні рухи, держава і релігія, конфесійне віровчення. Студенти будуть ознайомлюватися з сакральними текстами, вивчатимуть історію православних конфесій, конфесійне право, православну апологетику, історію Православної Церкви, православну екзегетику, вітчизняну історію, психологію та педагогіку, правознавство, соціальну педагогіку. Крім того, передбачається посилене вивчення сучасних іноземних мов (2 роки), мов сакральних текстів – давньогрецької (1,5 року), латинської (1,5 року), давньоруської і церковнослов’янської (2 роки).
У рамках теологічної освіти вивчатимуться дисципліни соціально-практичної спрямованості зі спеціалізацією «практична теологія». Вона дає можливість подальшої соціальної діяльності як практичного психолога, психолога-педагога й соціального працівника. У рамках спеціалізації пропонується така система навчальних і практичних дисциплін: посилене вивчення правознавства (особливо цивільного й трудового кодексів), вікова психологія, соціологія й економіка соціальної роботи, моральне богослов'я, пастирське богослов'я, місіологія, великий блок дисциплін, пов'язаних з напрямком пастирської психіатрії (більше 400 годин).
Випускники-богослови зможуть займатися будь-яким видом суспільної діяльності, пов’язаної з релігійною і культурною сферами, працювати експертами з діяльності різних релігійних організацій, а також фахівцями з соціальної роботи як у рамках церковної політики соціального служіння, так і у світському напрямку, викладати комплекс соціально-гуманітарних наук (релігієзнавство, історію релігії, теологію й інші суспільні дисципліни) у вищому й середньому навчальному закладах, продовжити навчання в аспірантурі. Юнаки мають можливість пройти навчання на військовій кафедрі й одержати спеціальність «Військова психологія». |