Примирююча дія Божа здійснюється в людях і через людей, звершується в Церкві і через Церкву. За словами апостола Павла нам дане «служіння і слово примирення». В цих словах міститься велика програма християнського служіння примиренню, яка розповсюджується як на окремих людей, так і на все людство.
Митротворча місія християн і наше служіння примиренню засновані на боготкровенній істині про тілесну і духовну єдність всього людства, закладеного Господом під час творіння, адже «від однієї крові, - читаємо ми в Діяннях святих апостолів, - Бог створив увесь людський рід для життя по всьому лиці землі». Звідси ми бачимо, що Божественний задум передбачав не ворожнечу і розділення між людьми, а єдність і співпрацю, як поміж окремими особистостями, так і між цілими народами. Християнське розуміння примирення несе в собі ідею досягнення на землі загального братства людей, як дітей Божих, як синів одного Отця.
Згідно Євангельського вчення, християнське служіння примиренню націленене на творення і життя, на торжество у всесвіті любові, добра, правди і миру, на здійснення великої цілі і планів Божих на землі. Оскільки людину було створено по образу Божому і закон Божий, як вчить нас апостол Павел, написаний в наших серцях, то ідея християнського примирення виражає природнє стремління всіх людей доброї волі до взаєморозуміння, миру і справедливості.
Втілення примирення на практиці є багатогранним і різноманітним. Воно стосується і малої, так званої «домашньої церкви», тобто християнської сім’ї, де не повинно бути розладу, а тільки мир, любов і згода. Примирення необхідне і розділеним Церквам, і християнству в цілому, щоб замість ворожнечі і відчуженості запанувала істинна любов, єдність в вірі, правді і милості.
Християнське примирення – це і справи безкорисного служіння людям, через яке Спаситель призвав своїх послідовників виправдовувати високе звання християнина. В євангелії від Матфея говориться про милосердя до голодного і спраглого, нагого і безпритульного, хворого і ув’язненого. Безліч можливостей служіння людям і людству вказує нам слово Боже, котре вчить нас служити один одному, тим даром, який отримали.
Без християнського примирення і взаємопрощення не можливий так жаданий нами всіма спокій і мир. А миротворців Сам Спаситель назвав синами Божими. Нехай же Господь сподобить і кожного з нас отримати цей великий дар Його безкінечної милості. Амінь. |